top of page

Paslanmaz Karıştırıcılı Kazanlar

Paslanmaz Karıştırıcılı Kazan

Paslanmaz karıştırıcılı kazan, sıvı ve toz maddelerin karıştırılması amacıyla paslanmaz maddeden üretilen içerisinde kullanım alanına göre farklı tiplerde mikser özelliği katan kesici ve karıştırıcının bulunduğu kazanlardır. Paslanmaz karıştırıcılı kazan dönerek hareket etmektedir. Bu dönel hareketi sayesinde içerisinde bulunan mikser, karışıma tabi tutulan malzemenin tam olarak karışmasını ve malzemenin bıçaktan geçmesini sağlar. Yoğunlukları farklı olan ürünlerin homojen biçimde birbirine karışmasını sağlarlar. Paslanmaz karıştırıcılı kazan, kozmetik, gıda, ilaç ve kimya sanayi gibi pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Bu kazanlar, tamamen kaliteli ve 304 L-316 L kalite paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Paslanmaz karıştırıcılı kazanların, kullanıcılar için en büyük kolaylığı ise, yapılan işlem sonrasında yıkanabilir temizlikte olması. Bu yönüyle de paslanmaz karıştırıcılı kazanlar, sanayi işletmelerinde artık daha çok tercih edilmektedir.

Paslanmaz Karıştırıcılı Kazan Kullanım Alanları Nereler?

Paslanmaz karıştırıcılı kazan, özellikle sıvı ve toz haldeki maddelerin karışımında kullanılır. Bu karıştırıcılı kazanların kullanıldığı alanlar oldukça geniş olmakla birlikte genel olarak şu sektörlerde kullanıldığı söylenebilir.

Gıda sanayinde; Ketçap üretimi, mayonez üretimi soslar, bebek mamaları, marmelatlar gibi alanlarda kullanılır.

  • Kozmetik sanayinde; Maskeler, saç jeli, tıraş jeli, parfüm ve şampuan gibi ürünlerin üretim aşamalarında kullanılır.

  • Tıbbı ürünler ve İlaç sanayinde ise ; Merhem, Serum, Antibiyotikler, Şuruplar, Güneşten koruma çoğu sıvı ilacın hazırlanması sırasında kullanılmaktadır.

  • Kimya sanayinde de, yapıştırıcılar, alkalin piller, renklendiriciler, pigmentler ve reçineler gibi kimyasalların üretiminde paslanmaz karıştırıcılı kazan kullanılmaktadır.

Üretimde bu karıştırıcılı kazanların kullanılması üreticiler açısından zaman ve işçilik giderlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Paslanmaz Karıştırıcılı Kazan Kullanım Çeşitleri

Paslanmaz karıştırıcı Kazan modelleri değişik işlerde farklı kapasite ve boyutlarda kullanım alanları olduğundan, bir çok çeşidi vardır. Genel olarak, toz karıştırıcılı ve sıvı karıştırıcılı olarak sınıflandırıldığı söylenebilir. Paslanmaz karıştırıcı kazanlar kullanılacağı sektöre göre, ısıtmalı ve soğutmalı tipler olarak üretilebilmektedir. Isıtmalı modeller, sektöre ve karıştırılacak ürüne göre değişmekle birlikte, buhar serpantini veya elektrik rezidanslı olarak sınıflanmaktadır. Siparişi veren müşterinin tercihe bağlı olarak, ayaklı ve tekerlekli modelleri üretilebilmektedir. Paslanmaz karıştırıcılı kazan, karıştırılan ürünün özelliğine göre kumandalı, kademeli, motorlu olarak da üretilebilir.

188 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

REÇEL ÜRETİMİ Reçel neredeyse tüm meyvelerden oluşabilen, bütün, yarım veya küçük parçalar halinde doğranan, rendelenen ve şeker ilave edilerek belli bir süre kaynatılarak elde edilen lapamsın kıvamda

bottom of page